Norma Expert

Norma Expert

Norma Expert, to najnowocześniejszy program w klasie programów kosztorysowych. Zastosowanymi rozwiązaniami program nawiązuje do konwencji MS Office 2007 oraz Windows 7. Nowa wstążka ikon przejrzyście grupuje funkcje i ułatwia ich intuicyjne stosowanie.

Zamów Norma Expert

Opis produktu

Program obsługuje się bardzo łatwo. Norma Expert przejęła od poprzedniczki wszystkie dobre cechy, i wzbogaciła się o wiele nowych:

 • Wygląd: zamiast okien dialogowych wykorzystujemy podczas pracy widoczne wokół tworzonego dokumentu panele. Wstążka poleceń ułatwia dostęp do najważniejszych funkcji programu, a karty widoków pozwalają błyskawicznie przełączać się pomiędzy przedmiarem, kosztorysem czy wydrukami. Edycja stała się wygodniejsza i wydajniejsza dzięki możliwości pracy bezpośrednio na danych bez konieczności wywoływania dodatkowych okien. Większość czynności (np. dodawanie pozycji do kosztorysu, przenoszenie pozycji), można wykonać myszką wykorzystując technikę drag & drop (przeciągnij i upuść).
 • Nowy kreator dodawania pozycji:  wygodna funkcja, która prowadzi użytkownika przez kompletny proces wyboru danych: wariantów, modyfikacji i interpolacji. Docenią ją zarówno początkujący, jak i zaawansowani użytkownicy. Pozycje można błyskawicznie wstawiać wykorzystując w tym celu zarówno okno widoku katalogów, panel nawigacyjny KNR oraz inny kosztorys.
 • Inteligentne autouzupełnianie: funkcja usprawniająca proces tworzenia przedmiarów. Podpowiada, w trakcie wprowadzenia danych, składnię funkcji matematycznych, odwołań do innych pozycji wyświetlając listę dostępnych. W razie pomyłki moduł wyświetla ostrzeżenie wskazujące miejsce i rodzaj popełnionego błędu. W moduł przedmiarowania wbudowano podprogram przedmiarowania wykopów - niezwykle użyteczne w kosztorysowaniu robót ziemnych narzędzie.
 • Szybsza edycja nakładów RMS - dzięki panelowi właściwości, zawierającemu komplet informacji o nakładzie.
 • Nowy edytor katalogów własnych umożliwiający prostą edycję wszystkich elementów katalogu, w tym wariantów materiałów i sprzętu, modyfikacji współczynników korekcyjnych pozycji, dodatków/potrąceń dla specyficznych warunków wykonywania roboty itp.
 • Łatwiejszy import cenników i przedmiarów zarządzany wielofunkcyjnym panelem. Norma Expert rozpoznaje wszystkie popularne formaty cenników. Importuje przedmiary zapisane w plikach CSV (tworzonych np. w MS Excel), obmiary z utworzonych programami CAD dokumentów, a także z systemów PDA służących do zbierania danych na placu budowy.
 • Norma Expert może korzystać zarówno z cenników dostępnych na płytach CD, jak i w Internecie - w serwisie Intercenbud. Użytkownik sam ustala kryteria importu cen, decyduje o tworzeniu nowych poziomów, mając jednocześnie pełny wgląd w dane archiwalne.
 • W programie zmieniono i rozbudowano obsługę wydruków (możemy obecnie niemal dowolnie zaprojektować swoje formularze), wprowadzono funkcje filtrowania danych oraz graficznej interpretacji zestawień i wyników obliczeń.

Dlaczego warto już teraz zainwestować w Normę Expert?

 • Normą Expert kosztorysuje się szybciej, łatwiej i wygodniej,
 • Wersje Standard i Pro będą przez Athenasoft wspierane jeszcze przez ograniczony okres czasu. Nowe funkcje będą pojawiać się przede wszystkim w wersji Expert,
 • Abonenci Buduj z Głową zachowują możliwość pracy na używanej dotąd Normie Pro lub Standard. Będą mogli zatem bezstresowo tworzyć kosztorysy nową wersją, w razie potrzeby posiłkując się starszą,
 • Posiadanie najnowszej wersji programu gwarantuje, że nie spotkamy się z problemami przy odczytywaniu kosztorysów sporządzonych wersją nowszą.

Wymagania sprzętowe i programowe:

Minimalne:
procesor Pentium 4 lub równoważny,
pamięć: 1GB RAM,
rozdzielczość ekranu: 1024x768,
Miejsce na dysku twardym 1GB, napęd DVD,
system operacyjny: Windows XP SP2, Windows Vista, Windows 7,

Zalecane:
procesor Intel Core 2 Duo lub równoważny,
pamięć:  2GB RAM,
rozdzielczość ekranu: 1920x1200,
Miejsce na dysku twardym 2GB, napęd DVD,
system operacyjny: Windows XP SP2, Windows Vista, Windows 7

Kanał RSS

Lokalizacja

Dane kontaktowe

BUTORG SP. Z O. O.
54-134 Wrocław, ul. Bednarska 11c
tel. 71 353 87 10-12, fax: 71 353 87 13
tel. kom. 501 38 66 55
e-mail: biuro@butorg.pl

Informacje dodatkowe

Bank: PKO BP SA
87 1020 1853 0000 9502 0326 5303
NIP: 894-300-30-68
KRS: 0000364360